Szanowni Państwo,
z przyjemnością informuję, że Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym
uzyskał w roku szkolnym 2010/2011 tytuł Szkoły Odkrywców Talentów,
który świadczy o tym, że szkoła przyczynia się do odkrywania promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.


Rok szkolny 2019/2020

Talenty 2019

Konkursy Kuratoryjne.

W Małopolskim Konkursie z Języka Angielskiego wzięło udział 7 uczniów. Niestety nikomu nie udało się zakwalifikować do etapu rejonowego.
W Małopolskim Konkursie Matematycznym startowało 3 uczniów z klas VII - VIII - jeden uczeń zakwalifikował się do etapu rejonowego, ale niestety nie udało mu się przejść do etapu wojewódzkiego.
W Małopolskim Konkursie Tematycznym „Od algorytmu do programu” Jakub Bednarz uczeń klasy VII i Kamil Opyrchał uczeń klasy VIII zdobyli tytuł finalisty.
Chłopcy nieprzypadkowo znaleźli się w gronie 98 najlepszych pasjonatów informatyki w województwie małopolskim wśród uczniów szkół podstawowych. Uzyskując bardzo wysokie wyniki przebrnęli przez etap szkolny oraz etap rejonowy i tym samym awansowali do etapu wojewódzkiego. Przygotowania do konkursu uczniowie łączyli z pasją do przedmiotów ścisłych uczestnicząc w zajęciach rozwijających z informatyki.
W dniu 27 marca 2020 r. miał odbyć się w Krakowie finał konkursu, jednak ze względu na pandemię koronawirusa został odwołany.
Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs Kangur Matematyczny.

W tym roku konkurs odbył się online przez platformę Dzwonek. W konkursie startowało 12 uczniów z klas IV - VIII.
Czterech uczniów zdobyło wyróżnienia w swoich kategoriach, byli to:
Wiktor Monica z klasy IV,
Jakub Kołodziejczyk z klasy V,
Kacper Wójcik z klasy VI,
Jakub Bednarz z klasy VII.
Gratulujemy!

Gminny konkurs szachowy

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym w szkole w Brodach odbył się konkues szachowy dla uczniów szkół podstawowych, nad którym patronat objął Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska mgr inż. Augustyn Ormanty.
Sześciu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w tym konkursie zdobywając: I, III, IV, VII, IX i XIX miejsce na 38 uczniów startujących w konkuesie z klas IV - VIII ze szkół podstawowych naszej gminy.
I miesdce zdobył Dawid Jaromin - klasa VIII, III miejsce - Łukasz Król - klasa VIII, a IV miejsce - Jakub Kołodziejczyk - klasa V. GRATULUJEMY!

Rok szkolny 2018/2019

Talenty 2018

W kategorii ”Literatura” – Jakub Bednarz, klasa VI - II miejsce i nominacja do etapu powiatowego,
W kategorii „Muzyka instrumentalna” - Jakub Bednarz, klasa VI - III miejsce i nominacja do etapu powiatowego,
W kategorii „Fotografia” – Jakub Bednarz, klasa VI - wyróżnienie,
W kategorii „Plastyka” –

Konkursy Kuratoryjne.

W Małopolskim Konkursie Matematycznym startowało 7 uczniów z klas VI - VIII. Tylko Mikołajowi Zającowi uczniowi klasy VIII udało się przejść do etapu rejonowego, ale niestety nie zakwalifikował się już do etapu wojewódzkiego.
W Małopolskim Konkursie z Języka Angielskiego wzięło udział 5 uczniów. Niestety nikomu nie udało się zakwalifikować do etapu rejonowego.
W tematycznym konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. W walce o wolną Polskę.” udział wzięło 5 uczniów. Jakub Bednarz, uczeń klasy VI, zakwalifikował się do etapu rejonowego. Niestety nie udało mu się zakwalifikować do dalszych etapów.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas od III - VIII.
Wyróżnienia zdobyli:
Wiktor Monica - w kategorii Maluch kl.III,
Jakub Kołodziejczyk i Kajetan Wójcik - w kategorii Maluch kl. IV,
Kacper Wójcik - w kategorii Beniamin kl. V,
Jakub Bednarz - w kategorii Beniamin kl. VI.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Przyrodniczej "Świetlik".

W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas IV - VIII. I miejsce zajął Jakub Kołodziejczyk, uczeń klasy IV.

XV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II.

W konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy V: Natalia Leśniak i Emilka Dragan oraz uczeń klasy VI Jakub Bednarz. Drużyna zdobyła III miejsce. Gratulujemy!Konkurs "Andrzejki z ortografią".

II miejsce Jakub Bednarz, klasa VI

Akcja społeczna "Serce Kapsuły Czasu".

Udział wzięły trzy osoby z klasy VI - wyniki w lipcu.

Konkurs literacki "Anielskie przesłanie".

Udział wzięła jedna uczennica z klasy VI Joanna Łabęcka i zajęła II miejsce.

Gminne konkursy klas I - III.

Konkurs ekologiczny

Wyróżnienie: Marcin Komorowski, klasa III

Konkurs ortograficzny

Gminne konkursy artystyczne.

Konkurs plastyczny "Niezwykłe Polki"

Kategoria klasy I-III:
III miejsce – Nikola Śpiewak, klasa III
wyróżnienie – Krzysztof Moskała
Kategoria klasy IV-VI:
wyróżnienie: Natalia Leśniak, klasa V

Konkurs ,,Wieniec świąteczny na drzwi"

Kategoria klasy I-III:
wyróżnienie: Marcin Komorowski, klasa III. Kategoria klasy IV-VI:
I miejsce- Amelia Pacut, klasa IV
wyróżnienie Jakub Bednarz, klasa VI.

Konkurs "Koszyczek wielkanocny"

Kategoria klasy I-III:
wyróżnienie: Dominika Morek, klasa I
Kategoria klasy IV-VI:
II miejsce – Kamila Morek, klasa V

Gminny konkurs kolęd i pastorałek

Wyróżnienie: Jakub Bednarz, klasa VI

Konkursy w Przedszkolu.

Konkurs artystyczny gminny - „Koszyczek Wielkanocny” - Hubert Maślona – II miejsce
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Na początku była miłość – moja rodzina” - wyróżnienia: Hubert Maślona, Liliana Grzywa, Maja Korzeniowska

Rok szkolny 2017/2018

Talenty 2017

W tegorocznych Festiwalu Artystycznym Talenty 2017 w kategorii Literatura wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły Jakub Bednarz, z klasy V i Błażej Wilczyński, z klasy VII. Obaj zredagowali po dwie prace konkursowe, były to wiersze i utwory pisane prozą.Stanęli w konkursowe szranki ze 139 innymi uczestnikami i uzyskali nominacje do etapu powiatowego.

Również w kategorii Recytacja mieliśmy zgłoszone dwie uczestniczki. Były to uczennice klasy czwartej Emilia Dragan i Patrycja Smagło. Mimo ogromnego zaangażowania i walki z paraliżującym je momentami stresem, w tegorocznej edycji konkursu nie otrzymały wyróżnienia. Lecz godne podziwu jest to, że już teraz zadeklarowały chęć ponownego uczestnictwa w następnej edycji Festiwalu. Gratulujemy odwagi i samozaparcia!
W kategorii ,,Muzyka instrumentalna" wziął udział jeden uczeń Jakub Bednarz z klasy V i uzyskał III miejsce. Gratulujemy!

Konkursy Kuratoryjne.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w czterech konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie: Małopolskim Konkursie z Języka Angielskiego, w Małopolskim Konkursie Matematycznym, Małopolskim Konkursie Humanistycznym oraz w tematycznym konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.
W Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego wzięło udział 6 uczniów z klas V - VII. Jeden uczeń, Błażej Wilczyński zakwalifikował się do etapu rejonowego.
W Małopolskim Konkursie Matematycznym startowało 7 uczniów z klas V - VII. Dwóch uczniów z klasy VII: Błażej Wilczyński i Mikołaj Zając przeszło do etapu rejonowego, ale niestety na tym etapie zakończyli oni konkurs, chociaż niewiwle dzieliło ich od etapu wojewódzkiego.
W Małopolskim Konkursie Humanistycznym wzięło udział 4 uczniów: Miłosz Wyka, Błażek Wilczyński z klasy VII, Dawid Jaromin z klasy VI i Jakub Bednarz z klasy V. Uczniowie poznali literaturę konkursową, dzielnie uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących ich do udziału w konkursie oraz na miarę swoich sił i możliwości napisali test, nie przeszli jednak do etapu rejonowego. Miejmy nadzieję, że kolejny rok przyniesie im sukces!
W tematycznym konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” wzięło udział troje uczniów z klasy V i VI. Jakub Bednarz i Dawid Jaromin zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Nie przeszli jednak dalej.

XIV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II.

W konkursie startowało 3 uczniów z klas V i VI: Jakub Bednarz, Kamil Opyrchał i Dawid Jaromin. Uczniowie w klasyfikacji ogólnej zajęli czwarte miejsce.

Gminne konkursy klas I - III.

Uczniowie z klasy II i III brali udział w konkursach: ekologicznym i matematycznym.
W konkursie ekologicznym uczeń klasy II Marcin Komorowski zdobył I miejsce w kategorii klas II, a uczeń klasy III Jakub Kołodziejczyk III miejsce w kategorii klas III.
W gminnym konkursie matematycznym uczeń klasy II Wiktor Monica zdobył III miejsce w kategorii klas II, a uczeń klasy III Jakub Kołodziejczyk II miejsce w kategorii klas III.

Gminne konkursy artystyczne.

Konkurs: ,, Stroik świąteczny".

Kategoria klasy I-III:
I miejsce - Dominika Morek z klasy I.
Wyróżnienie: Marcin Komorowski - klasa II, Alicja Opyrchał - klasa I, Natalia Paw - klasa I i Natalia Ogiegło - klasa I.
Kategoria: przedszkolaki klasy ,,0”:
III miejsce- Sebastian Karamański,
Wyróżnienie: Laura Sarapata, Lilka Opyrchał, Wiktoria Łyczak.

Konkurs:,,Ozdoba wielkanocnego stołu".

Kategoria klas I - III:
I miejsce - Amelia Pacut - klasa III, Marcin Komorowski - klasa II, III miejsce - Natalia Paw - klasa I.
Wyróżnienie:
Jagoda Godawa - klasa III, Alicja Opyrchał - klasa I i Weronika Morek - klasa I.
Kategoria: klasy IV-VI:
II miejsce - Wiktoria Guzdek - klasa IV.
Wyróżnienie:
Jakub Bednarz - klasa V, Kamila Morek - klasa IV, Barbara Szczęsny - klasa IV, Emilia Dragan - klasa IV i Weronika Bodzoń - klasa IV.
Kategoria: przedszkolaki klasy ,,0”:
III miejsce – Krzysztof Moskała i Sebastian Karamański.
Wyróżnienie: Alicja Tłomak, Grzegorz Biernacki, Lena Dyrga, Wiktoria Tłomak, Lena Maślona, Oliwia Grodawa, Jakub Bodzoń, Wiktoria Śpiewak, Hubert Maślona, Lilla Opyrchał, Wiktoria Łyczak, Laura Sarapata, Nikodem Grabek, Maja Kasiarz.

Festiwal Piosenki Polskiej.

Kategoria wiekowa - klasy I – III: III miejsce - Jagoda Godawa - klasa III.
W kategorii wiekowej: Przedszkolaki i klasy ,,0” dzieci z naszego przedszkola zajęły czołowe miejsca: I miejsce: Oliwia Godawa,
II miejsce: Lena Grodecka, III miejsce: Milena Myśliwiec. Wyróżnieni zostali: Grzegorz Biernacki, Laura Sarapata, Lilla Opyrchał.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

W konkursie startowało 5 uczniów z klasy III i IV. Wyróżnienia zdobył: Jakub Kołodziejczyk w kategorii "Maluch".

Konkurs "Andrzejki z ortografią".

Jakub Bednarz uczeń klasy V wziął udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym "Andrzejki z ortografią" zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach i zajął 4 miejsce. Gratulujemy!

Konkurs literacki "Popisz się talentem".

Uczniowie z klas IV-VII wzięli udział w konkursie literackim "Popisz się talentem" zorganizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Zgłoszono 3832 prace, wśród nich znalazło się 5 prac z naszej szkoły. Autorami są: Wiktoria Guzdek "Najlepsi przyjaciele",
Jakub Bednarz "Tarcza Hermana", Kacper Łyczak "tajemnica białego dębu" oraz Błażej Wilczyński "Niezwykła lekcja".
Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, które ukażą się 30 maja. Może wśród zwycięskich opowiadań i nazwisk laureatów zobaczymy naszych uczniów?

Rok szkolny 2016/2017

Konkursy Kuratoryjne.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w trzech konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie: Małopolskim Konkursie z Języka Angielskiego, w Małopolskim Konkursie Matematycznym oraz Małopolskim Konkursie Humanistycznym.
W Małopolskim Konkursie z Języka angielskiego wzięło udział 5 uczniów. Uczeń klasy VI: Błażej Wilczyński zakwalifikował się do etapu rejonowego, ale niestety nie udało mu się przejść do etapu wojewódzkiego.
W Małopolskim Konkursie Matematycznym wzięło udział 6 uczniów z klasy V i VI. Uczeń klasy VI Mikołaj Zając przeszedł do etapu rejonowego, lecz w etapie rejonowym nie zdobył wymaganej ilości punktów, aby zostać finalistą konkursu.
W Małopolskim Konkursie Humanistycznym startowały 3 osoby, jednak nie odniosły sukcesu.

XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II.

W konkursie startowało 3 uczniów z klas IV - V: Jakub Bednarz, Zosia Szczęsny i Dawid Jaromin. Uczniowie w klasyfikacji ogólnej zajęli piąte miejsce.

Gminne konkursy klas I - III.

Uczniowie z klasy II i III brali udział w konkursach: ekologicznym, matematycznym i ortograficznym.
W konkursie ekologicznym uczennica klasy III Natalia Leśniak zdobyła I miejsce w kategorii klas III, Jakub Kołodziejczyk II miejsce w kategorii klas II i Filip Wróbel wyróżnienie w kategorii klas III.
W konkursie matematycznym "Mistrz rachunków" uczniowie klasy II: Jakub Kołodziejczyk i Kajetan Wójcik zdobyli pierwszy siódme, a drugi jedenaste miejsce w kategorii klas II.
W konkursie ortograficznym startowały 2 osoby z klasy III, ale nie odniosły sukcesu.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

W konkursie startowało 15 uczniów z klas II - VI. Wyróżnienia zdobyli: Jakub Kołodziejczyk i Kajetan Wójcik z klasy II w kategorii "Żaczek", Jakub Bednarz z klasy IV w kategorii "Maluch" oraz Łukasz Król z klasy V w kategorii "Beniamin".

Gminne konkursy plastyczne.

Konkurs "Aniołek bożonarodzeniowy" - I miejsce Marcin Komorowski z klasy I i wyróżnienie Kamila Morek z klasy III.
Konkurs "Zając wielkanocny" - III miejsce Wiktoria Dudek z klasy VI i wyróżnienie Emilka Harmatys z klasy VI.

Talenty 2016.
Prace konkursowe Zosi Szczęsny, którymi zdobyła "Talent 2016":Konkursy szkolne.

"Z książką mi do twarzy".

Zwycięzcami zostali: Julia Kwiatek i Marcin Komorowski z klasy I, Jagoda Godawa z klasy II, Filip Wróbel z klasy III, Jakub Bednarz z klasy IV, Zofia Szczęsny z klasy V i Natalia Mogiła z klasy VI.

Rok szkolny 2015/2016

Konkursy Kutatoryjne.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie: Małopolskim Konkursie z Języka angielskiego i, jak co roku, w Małopolskim Konkursie Matematycznym.
W Małopolskim Konkursie z Języka angielskiego wzięło udział 3 uczniów. Uczeń klasy VI: Dawid Gaura został zakwalifikowany do etapu rejonowego. W etapie rejonowym Dawidowi niestety nie udało się uzyskać wymaganej liczby punktów, aby przejść do kolejnego etapu.
W Małopolskim Konkursie Matematycznym wzięło udział 4 uczniów z klasy V i VI. Uczeń klasy VI Michał Skrzyński zdobył tytuł finalisty konkursu. Gratulujemy Michałowi, gdyż jest to dużym zaszczytem dla szkoły, że jej uczeń znalazł się wśród setki najlepszych matematyków województwa małopolskiego.Uczeń klasy V Błażej Wilczyński również odniósł sukces w tym konkursie, gdyż zdobył wymaganą ilość punktów, aby jego praca została przesłana do komisji rejonowej i chociaż nie zakwalifikował się do etapu rejonowego, to tak wysoki wynik dla ucznia klasy V jest sukcesem. Gratulujemy!

Gminne konkursy klas I - III.

Dzieci z klasy II i III brały udział w konkursach: ortograficznym, ekologicznym i matematycznym.
W konkursie ortograficznym uczeń klasy III Jakub Bednarz zdobył I miejsce.
W konkursie matematycznym uczeń klasy II Kacper Wójcik zdobył I miejsce, zaś uczeń klasy III Jakub Bednarz wyróżnienie.
W konkursie ekologicznym uczennica klasy II Natalia Leśniak zdobyła II miejsce. Gratulujemy!

Konkursy Artystyczne.

Talenty 2015

Kategoria - RECYTACJA

Klasy IV - VI:
I miejsce Błażej Wilczyński- klasa V - nominacja do etapu powiatowego.Klasy I - III:
III miejsce Wiktoria Guzdek - klasa IIKlasa"0":
III miejsce - Lilla OpyrchałKategoria - FOTOGRAFIA
Klasy IV - VI:
I miejsce - Kamil Bednarz - klasa VI - nominacja do etapu powiatowego
II miejsce - Laura Pacut - klasa VI. Klasy I - III:
III miejsce - Jakub Bednarz - klasa III.

Kategoria - PLASTYKA

Klasy IV - VI:
II miejsce - Milena Kasiarz - klasa VI.
Klasy I - III:
I miejsce - Wiktoria Guzdek - klasa II
II miejsce - Kamila Morek - klasa II.

Kategoria - WOKAL

Klasy I - III:
III miejsce - Jakub Bednarz - klasa III.Gminny konkurs plastyczny - "CHOINKA"

II miejsce - Artur Godzik - starsza grupa przedszkolna,
III miejsce - Rafał Różycki - starsza grupa przedszkolna,
Wyróżnienie - Natalia Ogiegło i Wiktoria Grabek - starsza grupa przedszkolna.

Gminny konkurs kolęd i pastorałek

II miejsce - Jakub i Piotr Morek - starsza grupa przedszkolna.

Rok szkolny 2014/2015

Gminne konkursy klas I - III.

Konkurs ortograficzny - "Mistrz ortografii 2015".

W tym roku szkolnym do gminnego etapu konkursu ortograficznego "Mistrz ortografii 2015"zakwalifikowało się 2 uczniów z naszej szkoły: Jakub Bednarz, który zdobył I miejsce w kategorii klas drugich, oraz Zosia Szczęsny z klasy III - zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy świetnych wyników!

Konkurs ekologiczny - "Moja Ziemia, czysty świat".

Do gminnego konkursu ekologicznego "Moja Ziemia, czysty świat", który odbył się 16 kwietnia w Kalwarii Zebrzydowskiej przystąpili:
Amelia Opyrchał z klasy II i Dawid Jaromin z klasy III. Oboje uplasowali sie na szóstym miejscu w swoich kategoriach wiekowych.

Konkurs matematyczny "Mistrz Rachunków 2015" .

30 kwietnia w Barwałdzie Średnim odbył sie się gminny konkurs matematyczny "Mistrz Rachunków 2015".
Nasi uczniowie również w tym konkursie odnieśli sukces.
Jakub Bednarz z klasy II oraz Zosia Szczęsny z klasy III zdobyli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Gratulujemy !!

XI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II.

W tegorocznym XI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II udział wzięli: Julia Maślanka i Julia Szczęsny z klasy VI oraz Kamil Bednarz z klasy V.
Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska p. Augustyn Ormanty.
Przygotowując się do konkursu uczniowie poznawali wydarzenia z życia św. Jana Pawła II, jego teatralne zamiłowania oraz musieli wcielić się w małych aktorów.
Oprócz biografii Jana Pawła II, drużyna przygotowała scenkę na podstawie wybranego fragmentu z literatury podanej do konkursu pod tytułem „Nocne czuwanie u warszawskich urszulanek”.
Nauka była żmudna i długa, dziesiątki stron do przeczytania, dziesiątki zdjęć do obejrzenia, dziesiątki dat i nazwisk do nauczenia się na pamięć, pojęcia, tytuły, cytaty. Uczniowie pracowali pod opieką p. Doroty Karcz. Dodatkową trudnością było znalezienie strojów i rekwizytów z tamtego okresu oraz dopasowanie muzyki do charakteru scenki.
Ale warto było! Nasi uczniowie najlepiej napisali test sprawdzający znajomość podanej literatury spośród 9 drużyn z gminy. Potem zaprezentowali przygotowaną scenkę oraz przystąpili do ustnych odpowiedzi na pytania.
Po długiej i ekscytującej walce nasza drużyna zajęła 2 miejsce! - radość była ogromna, trud włożony w przygotowanie do konkursu opłacił się.
Gratulujemy serdecznie!

Konkursy Kuratoryjne.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w trzech konkursach organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty, były to: Małopolski Konkurs Przyrodniczy, Małopolski Konkurs Matematyczny i Kuratoryjny Konkurs Tematyczny z Historii - "Wielcy Polacy - wybitni generałowie.
W dwu pierwszych konkursach uczniowie niestety nie odnieśli sukcesów i zmaganiwa zakończyli na etapie szkolnym. W konkursie matematycznym uczestniczyło pięciu uczniów (z klasy VI - 2 i z klasy V - 3). W konkursie przyrodniczym udział wzięły dwie uczennice z klasy VI.
Do kuratoryjnego konkursu tematycznego z historii, " Wielcy Polacy - wybitni generałowie", przystąpiły dwie uczennice z kl. VI.
Julia Maślanka osiągnęła bardzo wysoki wynik (46/49) co pozwoliło jej przejść się do etapu rejonowego, który odbył się 26 stycznia w Wadowicach.
Drugi test Julka też napisała świetnie i została Finalistką Konkursu Tematycznego kwalifikując się do etapu wojewódzkiego, do którego zakwalifikowały się tylko dwie osoby z powiatu wadowickiego. Ostatni etap odbył się w Krakowie 16 marca.
Niestety Julce zabrakło kilku punktów do uzyskania tytułu Laureata, ale i tak należą się jej słowa uznania za osiągnięcie tak dużego sukcesu.

Konkursy Artystyczne.

Wakacyjne wspomnienia.

"Wiersz wakacyjny" - wyróżnienie - Julia Maślanka
"Wakacyjna fotografia" - wyróżnienie - Kamil Bednarz.

Talenty 2014

Julia Maślanka - recytacja III miejsce, konkurs plastyczny - I miejsce - nominacja do powiatu
Kasiarz Milena - plastyka - III miejsce
Laura Pacut - fotografia III miejsce
Jakub Bednarz - fotografia wyróżnienie.

Łańcuch świąteczny

Wiktoria Grabek klasa "0" - wyróżnienie
Dominika Morek przedszkole - I miejsce
Alan Gnojek - przedszkole - I miejsce
Mikołaj Zając klasa IV - wyróżnienie.

Ozdoba wielkanocna

Alan Gnojek, Dominika Morek - przedszkole - II miejsce.

Rok szkolny 2013/2014

Międzyszkolny konkurs historyczny - "Tadeusz Kościuszko - bohater dwóch narodów".

29 maja uczennice naszej szkoły Julia Szczęsny, Joanna Opyrchał i Julia Maślanka z klasy V wzięły udział w II Międzyszkolnym Konkursie Historycznym "Tadeusz Kościuszko - bohater dwóch narodów".
Konkurs jest organizowany od dwóch lat przez Szkołę Podstawową w Zarzycach Wielkich.
Uczennice rozwiązywały test wiedzy z życia Tadeusza Kościuszki, a następnie krzyżówkę związaną z miejscami pamięci w Polsce i na świecie.
Dziewczęta uzyskując w sumie 74 punkty zajęły I miejsce.
GRATULUJEMY!

Gminne konkursy przedmiotowe uczniów z klas I - III.

Dzieci z klasy II i III brały udział w konkursach: ortograficznym, ekologicznym i matematycznym.
Uczennica klasy II Zosia Szczęsny zajęła drugie miejsce w konkursie ortograficznym. Uczeń klasy III Karol Wróbel zdobył wyróżnienie w konkursie ekologicznym, a uczniowie Błażej Wilczyński i Mikołaj Zając zajęli odpowiednio VI i VII miejsce w konkursie ,,Mistrz rachunków”.
Gratulujemy!

7 kwietnia -"Tutaj serce moje zostało na zawsze..."
Jan Paweł II, 14 VIII 1991 r. Kalwaria Zebrzydowska

7 kwietnia uczennice naszej szkoły Julia Maślanka i Julia Szczęsny z klasy V wzięły udział w jubileuszowym X Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o błogosławionym Janie Pawle II.
Jest to konkurs organizowany od lat przez ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym i ZS nr 5 w Barwałdzie Górnym. Do tej pory był konkursem gminnym, od tego roku zyskał miano konkursu powiatowego.
Honorowy patronat nad konkursem objęli: Biskup Damian Muskus, Rektor Seminarium OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej - Romuald Kośla, Kustosz Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej – o. Gracjan Adam Kubica, Ks. Dziekan – Wiesław Cygan, Małopolski Kurator Oświaty - Aleksander Palczewski, Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska – Zbigniew Stradomski.
Nasze uczennice przygotowania do zmagań konkursowych rozpoczęły już kilka tygodni wcześniej. Pierwsza część konkursu była plastyczna. Dziewczęta pod okiem p. Barbary Kapuścińskiej-Kawaler przygotowały projekt awersu medalu związanego z przebywaniem błogosławionego Ojca Świętego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Następnie zabrały się do zgłębiania życia i dzieła Jana Pawła II pod kierunkiem p. Doroty Karcz. Pracowały pilnie, wytrwale poznawały meandry życia papieża, fragmenty Jego przemówień oraz książek i Listów Apostolskich, studiowały zdjęcia z różnych okresów życia Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II.
W poniedziałkowy ranek udały się do ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym, aby wziąć udział w części pisemnej konkursu. Następnie wraz z opiekunką przejechały do Klasztoru oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie pod pomnikiem Jana Pawła II uczniów i zaproszeni goście złożyli kwiaty i zapalili znicze.
W Bazylice wszyscy pogrążyli się w krótkiej modlitwie, a następnie zaproszono nas do obejrzenia pokoju, w którym zatrzymywał się Ojciec Święty, gdy przybywał z wizytą do Kalwarii Zebrzydowskiej.
W samo południe w Sali Papieskiej Domu Pielgrzyma ogłoszono wyniki z części pisemnej konkursu oraz plastycznej. Nasze dziewczęta uzyskały imponujący wynik 39 punktów i zostały zaproszone do części ustnej konkursu. W wyniku rywalizacji i dogrywki uzyskały III miejsce.
Były szczęśliwe, z radością otrzymały pamiątkowe albumy, dyplomy i nagrody.
Gratulujemy i życzymy sukcesów! Może w przyszłorocznej edycji konkursu?
Październik i listopad to miesiące obfitujące w konkursy zewnętrzne. Nauczyciele przygotowywali uczniów do 3 konkursów kuratoryjnych:
 • Małopolskiego Konkursu Humanistycznego – wzięły w nim udział trzy uczennice z czego dwie: Nikola Gaura i Ola Pyrek uzyskały wymaganą na etapie szkolnym liczbę punktów tj. 75% - i te prace zostały wysłane do komisji rejonowej. Niestety nie zakwalifikowały się do etapu rejonowego. Zabrakło im 1 i 2 pkt , bo kwalifikacja była od 34pkt.
 • Małopolskiego Konkursu Matematycznego – wzięło w nim udział 6 uczniów – 1 uczeń: Sebastian Blak uzyskał 100% wymaganych punktów i został zakwalifikowany do etapu rejonowego.
  W etapie rejonowym Sebastian znów odniósł sukces i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego zdobywając tytuł Finalisty Małopolskiego Konkursu Matematycznego.
  4 marca w Tarnowie odbył się etap wojewódzki konkursu. Sebastianowi nie udało się zostać laureatem, ale i tak należą mu się gratulacje. Jest on jednym ze 150 uczniów, najlepszych matematyków w województwie małopolskim. • Blak Sebastian – finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego

 • Małopolskiego Konkursu tematycznego historycznego, w którym wzięło udział 7 uczniów. Dwie uczennice: Ola Pyrek i Julia Maślanka osiągnęły wysoki wynik. Prace tych uczennic zostały wysłane do rejonu. Praca Oli Pyrek była tak dobra, że Ola zakwalifikowana została do etapu rejonowego.
  W rejonie Ola odniosła sukces i przeszła do etapu wojewódzkiego zdobywając tytuł finalisty.  Pyrek Aleksandra – finalistka Historycznego Konkursu tematycznego „Wielcy Polacy zasłużeni dla niepodległości Polski”W ostatnich dniach października w Centrum Kultury , Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się gminne eliminacje w ramach XIII Festiwalu Artystycznego TALENTY 2013.
W festiwalu sukcesy odnieśli nasi uczniowie .
 1. Kategoria: recytacja
  • I grupa wiekowa( kl. I-III)
   Błażej Wilczyński (kl. III) - I miejsce
   Alicja Kwiecień (kl. II) - III miejsce
  • II grupa wiekowa (kl. IV-VI)
   Julia Maślanka (kl.V) - wyróżnienie
 2. Kategoria: fotografia
  • II grupa wiekowa (kl.IV-VI)
   Kamil Bednarz (kl. IV) - III miejsce
 3. Kategoria: wokal
  • I grupa wiekowa (kl. I-III)
   Alicja Kwiecień (kl. II) - I miejsce
 4. Kategoria: plastyka
  • II grupa wiekowa (kl. IV-VI)
   Julia Maślanka (kl.V) - I miejsce

29 listopada - Andrzejkowe dyktando.

Czterech uczniów z klas IV - VI wzięło udział w dyktandzie zorganizowanym w CKTiS w Kalwarii Zebrzydowskiej przez Zespół Szkół w Przytkowicach.
Uczniowie pisali dyktando związane z Andrzejkami, co okazało się trudnym wyzwaniem. Niestety w tym roku nie zdobyliśmy żadnego miejsca.