Rok szkolny 2020/2021


„ Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki ze swoimi misiami udały się do „Galerii Bajkowych Misiów” przygotowanej w sali gimnastycznej.
Dzieci poznały historię powstania pluszaków, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów- miodku.
Dzieci wykazały się także sprawnością, przeszły misiowe tory przeszkód, a na koniec brały udział w misiowym quizie. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci podśpiewując poznane piosenki, wróciły z przyjaciółmi- Misiami do swoich sal.
Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.”Rok szkolny 2019/2020


Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu w Stanisławiu Dolnym
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Stanisławiu Dolnym. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.


W dniu 25 listopada przedszkolaki ze starszej i młodszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe . A każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, misiowe tańce, degustację słodkości z miodkiem.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.


Rok szkolny 2017/2018


W dniu 24.11.2017r. nasze przedszkolaki z obu grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, pląsy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały własnoręcznie wykonanego misia z pieczywa, nutelli i owoców. Wykonały prace plastyczno - techniczne.
W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Zdjęcia z uroczystości w galerii.

Rok szkolny 2016/2017


25 XI – Dzień Pluszowego Misia.

W piątek 25 listopada, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W dniu tym najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu.
Po śniadaniu obydwie grupy zebrały się na korytarzu i rozpoczęła się wesoła zabawa. Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i zaprezentowały swoich przyjaciół kolegom z grupy. Zabawę rozpoczęliśmy od magicznego powitania, następnie była „misiowa gimnastka poranna. Były także tańce z maskotkami, konkursy, nauka piosenki „O kochaniu misia”, zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. W przerwie zabaw dzieci poznały smak, a także wartości odżywcze miodu w ramach promowania postaw i zachowań prozdrowotnych. Na koniec dzieci wysłuchały opowiadania o urodzinach misia Feliksa.
Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem każdemu dziecku medalu Przyjaciel Misia oraz obrazków do kolorowania „Wesoły Miś”.


Rok szkolny 2015/2016


Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu w Stanisławiu Dolnym

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Stanislawiu Dolnym.
„Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 25.11.2015r. przedszkolaki ze starszej i młodszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.
Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe . A każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, „Misie dwa”.
Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, misiowe tańce, degustację słodkości z miodkiem.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.
Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas. r />Rok szkolny 2014/2015


We wtorek 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia świętowały dzieciaki z Publicznego Przedszkola w Stanisławiu Dolnym. Było sporo atrakcji i radości.
Każde z dzieci przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Przeważały misie, jednak były także pieski, żabki czy inne zabawki.
Dzień Pluszowego Misia w naszej placówce świętowany był już po raz siódmy.
- To bardzo lubiane przez dzieci święto – mówią wychowawczynie.
Rzeczywiście było sporo radości i śmiechu. Dzieci uczestniczyły w konkursach, grach i zabawach ruchowych. Poznawały zwyczaje niedźwiedzi oraz bajki o misiach. Opowiadały też o swoich pluszakach.
- Lubię misie, bo są przytulaste – mówiły maluchy.
Przedszkolaki opowiadały o swoim misiu, opisywały jak wygląda i przez cały dzień wesoło się z nim bawiły. Były prace plastyczne, których bohaterem był, oczywiście, miś. Prace te zostały wraz z pluszakami wyeksponowane w przedszkolnym holu.
Wszystkie dzieci wesoło bawiły się, śpiewały i tańczyły ze swoimi pluszakami. Zabawy odbyły się w Krainie Pluszowych Misiów, gdzie dzieci witały się z misiami różnymi częściami ciała, ćwiczyły z nimi w parze.
Każde dziecko miało też okazję złożyć życzenia swojemu miśkowi i powiedzieć mu za co tak naprawdę go kocha.
Nie mogło oczywiście zabraknąć misiowego przysmaku – miodku z ciastkiem!
- Palce lizać.... - mówiły maluchy.
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki.
Jej historia zaczęła się w Stanach Zjednoczonych.Rok szkolny 2013/2014


Witajcie!
Dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym obchodzono moje święto - Dzień Pluszowego Misia.
Świętowali mali - przedszkolaki młodsze oraz starsze dzieci, 5 i 6-latki oraz duzi - uczniowie z kl. I-VI.
Jak co roku 25 listopada dzieci świętują razem ze mną. Pytacie dlaczego? Otóż w 1902 roku Teodor Roosvelt - prezydent Stanów Zjednoczonych, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezowocnych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy wystraszonego malucha kazał go uwolnić. Historię tą uwiecznił jeden ze świadków zdarzenia, zaś rysunek jaki ukazał się w lokalnej gazecie, stał się inspiracją dla producenta zabawek i tak narodziła się maskotka.
Ale była zabawa! Dzieci słuchały przyrodniczych ciekawostek, układały puzzle, odpowiadały na straszszsznie trudne pytania i oglądały bajkę - przygody mego przyjaciela Uszatka. Wzięły udział w zabawach i konkursach, szukały mnie w worku pełnym zabawek i próbowały narysować mój portrecik. Spróbowały też misiowych przysmaków: herbatników, cukierków, no i słodkiego miodu.
Na zakończenie odśpiewano mi huczne "Sto lat"!
Drogie dzieci, dziękuję za życzenia, świetną zabawę i zapraszam za rok - Wasz Pluszowy Miśbr />