Rok szkolny 2019/2020


Akcja "Szkoło pomóż i Ty".

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski włączył się w akcję sprzedaży kalendarzyków - cegiełek dla Fundacji na rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty.
Tym razem akcja została zorganizowana, aby pomóc 17-letniemu Bartkowi Chrzan, który cierpi na porażenie mózgowe oraz ma problemy z kręgosłupem. Za uzyskane pieniądze organizatorzy akcji zakupią Bartkowi skuter inwalidzki. Uzyskane ze sprzedaży cegiełek 200 złotych, wpłacono na konto fundacji.

Zbiórka odzieży dla dzieci w Afganistanie.

Zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę: skarpetek, rękawiczek, czapek i szalików dla dzieci w Afganistanie. Akcja ta organizowana jest przez Redemptoris Missio - Fundację Pomocy Humanitarnej w Poznaniu.
Miło nam ogłosić, że zebraliśmy: 109 par skarpet, 56 par rękawiczek, 36 czapek, 5 szalików, 7 kompletów (czapka + szalik), 2 pary pantofli, 1 spodnie i 1 bluzkę.
Paczka została wysłana na adres Fundacji w Poznaniu..
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Rok szkolny 2018/2019
Podsumowanie zbiórki pieniędzy dla dzieci w Argentynie.

Wszyscy począwszy od przedszkola, a skończywszy na uczniach klasy VIII włączyli się w zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Kubek Mleka” dla dzieci z Peurto Libertad w Argentynie. Razem zebraliśmy 1684 złote. Pieniądze zostały przekazane organizatorowi akcji – Franciszkańskiemu Sekretariatowi Misyjnemu w Kalwarii Zebrzydowskiej, który wyśle je do Argentyny.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcje bardzo dziękujemy.


Mikołajki na Kresach.Nasze przedszkole w tym roku włączyło się do akcji charytatywnej MIKOŁAJKI NA KRESACH. Jest to akcja prowadzona przez grypę EFFATHA od kilku już lat. Zbierane są słodycze, zabawki, gry książki i pomoce naukowe dla dzieci z Wileńszczyzny. Nam udało się także zebrać dwa kartony i kilka toreb zabawek i słodyczy. W ubiegły weekend 14-16 grudnia organizatorzy akcji zawieźli paczki dzieciom w Wilnie. Radość obdarowanych dzieci byla ogromna. Pragniemy podziękować rodzicom i dzieciom z naszego przedszkola,za włączenie się do akcji i tak wspaniałe zaanagażowanie w pomoc.

Zbiórka na rzecz dzieci.

30 listopada zakończyły się w naszej szkole przedświąteczne zbiórki słodyczy, materiałów plastycznych i pluszowych zabawek dla dzieci z Afryki oraz kosmetyków i słodyczy dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach.
Miło nam ogłosić, że zebrane dary spakowaliśmy w 9 pudeł, następnie przekazaliśmy Szkolnemu Kołu Wolontariatu ze szkoły na Kępkach, który organizował te akcje.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


Akcja "Szkoło pomóż i Ty".

Podobnie jak w inne lata Samorząd Uczniowski włączył się w akcję sprzedaży kalendarzyków - cegiełek dla Fundacji na rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty. Sprzedano 100 cegiełek, za które uzyskano 200 złotych, które przekazano na rzecz fundacji.


Rok szkolny 2017/2018

Zbiórka na rzecz dzieci.

23 marca zakończyła się w naszej szkole przedświąteczna zbiórka słodyczy, materiałów plastycznych i papierniczych dla dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach.
Miło nam ogłosić, że zebraliśmy: 26 czekolad, 25 figurek czekoladowych zw. z Wielkanocą, 1 paczkę ciastek, 1 wafelka, 3 babki, 1 pudełko ciastek, 1 paczkę batonów Kinder, 7 paczek jajek , 1 pudełko jajek, 16 dużych jajek, 61 małych jajek, 14 baranków, 7 kurek, 46 zajączków, 10 bloków rysunkowych, 2 bloki techniczne, 7 opakowań kredek, 2 opakowania pisaków.
Paczka została przekazana w dniu 27.03.2018r. do siedziby Stowarzyszenia w Wadowicach.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Akcja "Szkoło pomóż i Ty".

We wrześniu i październiku podobnie jak w inne lata Samorząd Uczniowski włączył się w akcję sprzedaży kalendarzyków - cegiełek dla Fundacji na rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Szkoło Pomóż i Ty.
Sprzedano 100 cegiełek, za które uzyskano 200 złotych, które przekazano na rzecz fundacji.

SZLACHETNA PACZKA

Zakończyła się akcja SZLACHETNA PACZKA, w której po raz drugi wzięliśmy udział. 18.11.2017 roku opiekunki Samorządu Uczniowskiego wybrały rodzinę będącą w potrzebie i mieszkającą na terenie naszej gminy. Zbiórka trwała dwa tygodnie, a jej efekt przerósł najśmielsze oczekiwania chyba nas wszystkich.
Wspólnymi siłami wsparliśmy tę rodzinę, zebraliśmy pieniądze do puszki w kwocie 705,63 zł, za które zakupiliśmy szlifierkę, szczoteczki do zębów, pieluchomajtki, pampersy i worki stomijne. Zebrane pieniądze to nie wszystko, zebraliśmy jeszcze : 3 komplety pościeli, 7 garnków, 1 patelnię, 8 krzyżówek, 3 puszki kukurydzy, 32 paczki makaronu, 14 opakowań herbat, 10 opakowań kawy,
1 opakowanie kakao, 1 paczkę płatków Cini Minis, 1 paczkę ciastek, 1 torebkę popcornu, 5 tabliczek czekolady, 4 torebki cukru waniliowego, 1kg soli, 15kg mąki, 18kg cukru, 25 paczek ryżu, 19 opakowań kaszy, 5 torebek owocowych galaretek, 2 zupki w mig,
1 opakowanie pieprzu czarnego, 2 torebki kisielu, 2 torebki budyniu, 1 opakowanie liści laurowych, 1 opakowanie ziela angielskiego, 1 opakowanie przyprawy Kucharek, 7 słoików dżemu, 1 słoik miodu, 1 puszkę pomidorów, 1 słoik sosu słodko – kwaśnego, 2 kociołki rosyjskie, 1 kociołek chłopski, 1 kociołek meksykański, 6 puszek szynki drobiowej mielonej, 8 puszek pasztetu, 5 puszek groszku zielonego, 3 puszki przysmaku śniadaniowego, 2 puszki paprykarzu, 11 puszek konserw mięsnych, 1 puszkę golonki, 13 puszek konserw rybnych, 1 puszkę ananasów, 5 puszek fasoli konserwowej, 1 paczkę wafli z ziaren, 8 butelek oleju, 4 szczoteczki do zębów, 12 tubek past do zębów, 1 karton soku Tymbark, 10 płynów do mycia garnków, 3 mleczka czyszczące, 1 płyn do WC, 1 płyn do prania, 1 płyn do mycia podłóg, 9 szamponów, 6 żele pod prysznic, 9 mydeł w płynie, 9 proszków do prania, 18 mydeł, 4 kremy do rąk,
1 paczka ręczników kuchennych.
Wszystkie dary spakowaliśmy do 18 paczek, które dostarczyła do punktu zbiorczego jedna z opiekunek Samorządu Uczniowskiego, pani Anna Maślanka. Stamtąd paczki trafiły już prościutko do Naszej Rodziny.
Od wolontariusza, opiekuna Rodziny, pani Maślanka przywiozła jako podziękowanie dyplom uznania dla społeczności szkolnej, podziękowanie i stroik świąteczny.Rok szkolny 2016/2017


SZLACHETNA PACZKA

Serce może ofiarować, ręka dać ...

W naszej szkole zakończyła się akcja SZLACHETNA PACZKA, w której po raz pierwszy wzięliśmy udział wszyscy: uczniowie, rodzice, nauczyciele i wielu innych ludzi dobrego serca.
Założeniem jest, że do akcji włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Szlachetna paczka dociera do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy.
Zbiórka trwała dwa tygodnie, a jej efekt przerósł najśmielsze oczekiwania chyba nas wszystkich. Chcieliśmy pomóc Rodzinie mieszkającej w naszej gminie, która znalazła się w potrzebie. Wspólnymi siłami wsparliśmy tę rodzinę, bo zebraliśmy pieniądze do puszki w kwocie 379,18 zł i następujące artykuły: komplet garnków, kurtkę, mikser (te artykuły zostały zakupione z zebranych pieniędzy), 18 paczek herbatników i słodyczy, 13 opakowań kawy, 5 pudełek kakao, 17 paczek herbat, 13 kg cukru, 2 torebki bułki tartej, 3 konserwy, szynkę w puszce, groszek i kukurydzę, 6 kg mąki, 2 opakowania płatków kukurydzianych, 10 paczek ryżu, 2 margaryny Kasie, 20 paczek makaronu, 18 tubek pasty do zębów, 28 mydeł, 9 szczoteczek do zębów, 5 gąbek, 16 ręczników i 8 ścierek kuchennych, papier śniadaniowy, folię spożywczą, 2 kremy Nivea, opakowanie patyczków kosmetycznych, 3 dezodoranty, 7 opakowań mydła w płynie, 12 butelek płynów do czyszczenia różnych powierzchni, 13 płynów do naczyń, 7 szamponów, 3 butelki płynu do płukania tkanin, 7 butelek płynów do kąpieli, 10 opakowań proszku do prania, opakowanie papieru toaletowego.
Wszystkie dary spakowaliśmy do 12 paczek, które dostarczyła do punktu zbiorczego jedna z opiekunek Samorządu Uczniowskiego, pani Anna Maślanka. Stamtąd paczki trafiły już prościutko do Naszej Rodziny. Od wolontariusza, opiekuna Rodziny, pani Maślanka przywiozła jako podziękowanie dyplom uznania dla społeczności szkolnej, podziękowanie i stroik świąteczny.


Rok szkolny 2015/2016


Wyniki zbiórki przyborów szkolnych i artykułów papierniczych.

Zakończyła się zbiórka przyborów szkolnych i materiałów papierniczych w naszej szkole dla dzieci i młodzieży mieszkańców Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry Nazaretanki w Wadowicach.
Miło nam ogłosić, że zebraliśmy: 98 zeszytów, 23 bloki, 23 opakowania kredek, 12 opakowań kleju, 12 opakowań plasteliny, 7 zeszytów papierów kolorowych, 7 opakowań farb, 6 kompletów mazaków, 6 par nożyczek, 3 ołówki, 2 temperówki i 1 komplet pędzli, nabojów do pióra oraz gumkę.
Paczka została przekazana do Domu Pomocy Społecznej.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Akcja charytatywna - Zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla mieszkańców
Domu Opieki Społecznej w Wadowicach..


Akcja "Góra grosza".

W bieżącym roku szkolnym znów przystąpiliśmy do akcji "Góra grosza". W akcję włączyli się wszyscy. Nie było ucznia ani przedszkolaka, który nie złożyłby na ten cel przynajmniej kilku grosików.
Razem zebraliśmy 15584 monety, co dało kwotę 449,14 zł. Najwięcej monet i największą kwotę pieniędzy zebrała klasa III.

Akcja "Podziel się zakrętką".

Zbierając zakrętki, w tym roku szkolnym, wspieramy rodzinę z Leńcz, która zbiera pieniądze na wózek inwalidzki dla dziecka.
W listopadzie przekazaliśmy rodzinie 11 wielkich worków zakrętek. Pamiętajmy zbiórka trwa nadal!

Akcja "Szkoło pomóż i Ty".

Podobnie jak w inne lata Samorząd Uczniowski włączył się w akcję sprzedaży kalendarzyków - cegiełek dla Fundacji na rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty.
Sprzedano 100 cegiełek, za które uzyskano 150 złotych, które przekazano na rzecz fundacji.

Rok szkolny 2014/2015


Akcja "Szkoło pomóż i Ty".

Samorząd Uczniowski włączył się w akcję "Szkoło pomóż i Ty" i zorganizował sprzedaż kalendarzyków-cegiełek.
Organizatorem akcji jest Fundacja na Rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty.
Uczniowie kupili wszystkie kalendarzyki-cegiełki w ilości 100 sztuk. Zebrano w ten sposób 140 złotych, które zostały przekazane na konto Fundacji.

Akcja "Cztery Łapy w Twoich Rękach".

W miesiącach wrzesień - październik Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę karmy dla zwierząt. Zebrano 37 kg suchej karmy i 14 puszek.
Karmę przekazno dla schroniska w Krakowie.

Akcja "Góra grosza".

W bieżącym roku szkolnym podobnie jak w ubiegłych latach wzięliśmy udział w akcji charytatywnej - "Góra grosza".
Zebraliśmy ogółem 24729 monety, co dało kwotę 492,42 złotego.

Akcja "Podziel się zakrętką".

W naszej szkole nieustannie trwa zbiórka zakrętek. Zakrętki przekazujemy potrzebującym. W bieżącym roku szkolnym objeliśmy pomocą dwie rodziny z Leńcz, mające chore dzieci.

Rok szkolny 2013/2014


Akcja "Zajączek 2014"

W tygodniu przedświątecznym została przekazana mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej
prowadzonego przez Siostry Nazaretanki w Wadowicach paczka ze słodkimi darami, które zebrali uczniowie w ramach akcji "Zajączek 2014".
W paczce znalazło się: 243 jajka czekoladowe, 11 baranków, 49 zająców z czekolady oraz 12 kur - waga słodkości wyniosła 11 kg.
W imieniu opiekunek Samorządu Uczniowskiego i dzieciaków serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję i okazane serce.GÓRA GROSZA


W bieżącym roku szkolnym podobnie jak w ubiegłych latach wzięliśmy udział w akcji charytatywnej - "Góra grosza".
Zebraliśmy ogółem 15124 monety, co dało kwotę 470,87 złotego.
Zbiórka w poszczególnych klasach i grupach przedszkolnych przedstawiała się następująco:


Klasa Liczba monet kwota w złotych
Przedszkole młodsza grupa 1547 57,30
Przedszkole starsza grupa 1960 101,10
Klasa I 2499 78,93
Klasa II 241 5,48
Klasa III 2375 63,05
Klasa IV 2478 64
Klasa V 1971 26,54
Klasa VI 2053 74,47

SŁODKI DAR
W dniu 4 grudnia przekazaliśmy zebrane paczki ze słodyczami dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach prowadzonego przez Siostry Nazaretanki Prowincji Krakowskiej.
Słodki dar - 37 kg - jest efektem zbiórki wśród dzieci i uczniów naszej szkoły zorganizowanej przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego.
Sztuka dzielenia się z innymi, to wielka odwaga i poczucie dawania siebie potrzebującym.
Warto dodać, iż cała społeczność szkolna chętnie uczestniczyła w akcji skierowanej na rzecz pomocy potrzebujących.
Tak trzymać!W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski włączył się w akcję "Szkoło pomóż i Ty" i zorganizował sprzedaż kalendarzyków-cegiełek. Organizatorem akcji jest Fundacja na Rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty.
Akcja ma na celu pomoc podopiecznym Fundacji. Tegoroczna akcja stawia za cel pomoc 22-letniej Justynie Niedziałek, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2009 r. straciła 4 palce prawej dłoni. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup protezy.
Uczniowie z ochotą odpowiedzieli na apel o pomoc i kupili wszystkie kalendarzyki-cegiełki w ilości 100 sztuk.
Zebrano w ten sposób 140 złotych, które zostały przekazane na konto Fundacji.
Wszystkim, którzy wzięli udział w Akcji serdecznie dziękujemy w imieniu Justyny Niedziałek!